günseli baki

 

1976 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi SiyasalBilgiler Fakültesi'ni bitirdi. Accademia Italiana'da tasarım eğitimi aldı. 2006 yılında Design & Product Sourcing ofisini kurdu ve 2017 yılına kadar yöneticiliğini yaptı. 

Fotoğraf Akademisi'nde bir yıl süren Belgesel Fotoğraf eğitimin ardından MasterClass programına,Nicos Economopoulos'un atölyesine ve çeşitli seminerlere katılarak fotoğraf alanındaki eğitimine devam etti. Fotoğraf Vakfı'nın düzenlediği Belgesel Fotoğraf Günleri organizasyonlarında görev aldı. 

2018 Mart'ında Yücel Tunca ile birlikte Sarı Denizaltı'nı kurdu.

Hafıza ve mekan arasındaki ilişkiyi sorguladığı çalışmalarının yanısıra kadın kimliğinin mevcut kültürel bağlamda oluşturulma biçimlerine; toplumsal cinsiyet konularına odaklanan çalışmalar yapıyor.

 

2017'de yerleştiği Bergama'da yeni bir yaşam deneyimliyor, üretmeye ve paylaşmaya Sarı Denizaltı'daki çalışma odasında devam ediyor.  

yücel tunca

 

1966 yılında Diyarbakır'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu, Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü'nü bitirdi.

 

1997 yılına kadar aktif olarak basın fotoğrafçılığı yaptı. Orta öğretim okulları ve üniversite gibi eğitim kurumları ile özel ve kamu kurum ve kuruluşlarında fotoğraf üzerine dersler, seminerler ve konferanslar verdi, panellere katıldı.

1996-2005 yılları arasında İstanbul Saydam Günleri'nin, 2007 yılında da ULİSfotoFEST'in kurucusu olarak düzenleme komitelerinde yer aldı.

1997'de Koridor Reklam ve Tanıtım Fotoğrafçılığı'nı Nurdan Sözgen ve Mehtap Yücel ile birlikte kurdu.

 

2004 yılında kurulan Fotoğraf Vakfı'nın kurucu üye vasfıyla yönetim kurulu başkanlığını yaptı.

2004 yılında Galata Fotoğrafhanesi'ni kurdu ve fotoğraf alanındaki çalışmalara 2017 yılına kadar burada devam etti.

2018 Mart'ında Günseli Baki ile birlikte Sarı Denizaltı'nı kurdu.

Çalışmalarına 2018 yılında yerleştiği Bergama'da, Sarı Denizaltı'nın çalışma odasında devam ediyor.

  • Facebook
  • Instagram

“We all live in a yellow submarine, a yellow submarine, a yellow submarine…” 

The Beatles 

© 2018 Sarı Denizaltı