İsmail Gökçe ile Deadpan

İsmail Gökçe ile Sarı Denizaltı'da gerçekleşecek 2 günlük seminerde, günümüz fotoğrafında yaygın olarak kullanılan ‘deadpan’ anlatım tekniği mercek altına alınıyor. Kökleri Becher’lere, Thomas Ruff’a kadar uzanan Türkçe'de ‘cansız, ifadesiz, ruhsuz’ anlamlarına gelen özellikle Kuzey Avrupa fotoğrafında yaygın olarak kullanılan "deadpan" anlatım tekniğini kullanarak üretim yapan fotoğrafçıların dünyadan ve Türkiye'den örnek sunumlarının yanısıra İsmail Gökçe'nin bu tarzda üretmiş olduğu çalışmalar da izlenecektir.

Seminerin son oturumunda katılımcıların bu tekniği kullanarak üretecekleri

fotoğraflar değerlendirilecektir. Seminer fotoğrafçıların, güncel anlatım tekniğindenbiri olan "deadpan" kavramı ile tanışmalarına aracı olmayı hedefliyor.

Seminer, fotoğrafla izleyici veya üretici olarak ilgilenen herkesin katılımına açıktır.

Sarı Denizaltı’da İsmail Gökçe ile haftasonunda gerçekleşecek 2 oturumluk bu seminere katılmak için sayfa sonundaki formu bize gönderin, sizi arayalım...

Seminer Tarihleri:

Başlangıç : 7 Temmuz Cumartesi 10:00-18:00

Bitiş : 8 Temmuz Pazar 10:00-20:00

Katılımcı sayısı 8 kişiyle sınırlıdır.

1. Oturum (Cumartesi / 8 saat): 10:00-18:00

Fotoğrafta anlatım tekniği olarak "deadpan"

Dünyadan ve Türkiye'den örnek çalışmaların sunumu Seminer kapsamında "deadpan" anlatım tekniğini kullanarak üretilmesi planlanan işler tartışılarak 2.oturumda izlenecek sürecin katılımcılarla birlikte oluşturulması

2. Oturum (Pazar / 10 saat): 10:00-20:00

Deadpan anlatım tekniğini kullanarak çekim

Fotoğraf Seçimleri

Çekimlerin Değerlendirilmesi

İsmail Gökçe

1977 Kıbrıs doğumlu İsmail Gökçe, Marmara Üniversitesi Fotoğraf Bölümü’ndeki Yüksek Lisans eğitiminin ardından İstanbul’a yerleşti. Wilbert Skip Norman ve Coşkun Aral’ın fotoğraf asistanlığını yaptı.

Bir dergi için bazı Avrupa ülkelerini kapsayan gezi fotoğrafları çekip gezi yazıları yazdı, Türk TIR şoförlerinin çalışma şartları ile ilgili belgesel bir proje hazırladı. Yurtiçi ve yurtdışında birçok karma sergiye katıldı ve kişisel sergiler gerçekleştirdi.

Kıbrıslı Çingeneler ve Maronitler üzerine fotoropörtajlar gerçekleştirdi. İstanbul’un farklı kesimlerindeki sokak yaşantısını konu alan bir fotoğraf albümü yayınladı. Çalışmalarında insanı konu aldı, farklı kültürlerin yaşayış biçimleri ile ilgilendi.

Son paylaşılanlar
İletişim :