top of page

27 Kas Sal

|

Sarı Denizaltı

Bi Dünya Hikaye

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü sebebiyle bu Salı "Bi Dünya Hikaye" etkinliğinde "Kadın Hikayeleri" başlığı altında kadınların mücadelesini ve sorunlarını konu edinen belgesel fotoğraf serilerini gösteriyor, kadın mücadelesini destekliyoruz!

Bi Dünya Hikaye
Bi Dünya Hikaye

Saat & Yer

27 Kas 2018 19:30 – 20:10

Sarı Denizaltı, Kurtuluş Mahallesi, Kınık Cd. No:83, 35700 Bergama/İzmir, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

Belgesel fotoğraf, özellikle de toplumsal ve kişisel belgesel fotoğraf, hayata müdahale etme, kendimizi ve çevremizi sorgulama, anlama, kavrama, anlatma yöntemlerinden biri.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü sebebiyle bu Salı "Bi Dünya Hikaye" etkinliğinde "Kadın Hikayeleri" başlığı altında kadınların mücadelesini ve sorunlarını konu edinen belgesel fotoğraf serilerini gösteriyor, kadın dayanışmasını ve mücadelesini destekliyoruz!

"25 Kasım, 1960 yılında Dominik Cumhuriyeti’nde diktatörlüğe karşı mücadele eden üç kız kardeş Patria, Minerva ve Maria Mirabel’in cesetlerinin bir uçurum kenarında bulunduğu tarihtir. Mirabel kardeşlerin, diktatörlüğün askerleri tarafından tecavüz edildikten sonra katledilerek öldürüldüğü ve sonrasında kaza süsü verildiği bu olayın gerçekleştiği tarihten sonra dünyada birçok yerde kadına yönelik şiddete karşı dayanışma bilinci artmaya başladı. 25 Kasım “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Ve Uluslararası Dayanışma Günü” ilk olarak 1981’de Dominik’te toplanan Latin Amerika Kadın kurultayında ilan edildi. Daha sonra Birleşmiş Milletlerin 1985’deki kararıyla uluslararası bir gün olarak kabul edildi. Türkiye’de ise 2006 tarihinden beri kadınların sokağa çıktığı ve gündemdeki tartışmaları haykırdıkları bir tarih."

Yaklaşık 30 dakika sürecek olan "Bi Dünya Hikaye" etkinliğimiz ücretsiz, katılımcı sayısı ise 12 kişiyle sınırlıdır. Şimdiden yerinizi ayırtın!

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page