top of page

03 Haz Per

|

Gündelik Hayatın Sanatı Konuşmaları

Bilinen Gündelik Hayatın İptali ve Başka Gündelik Hayat Haritaları - Rafet Arslan

Kültür İçin Alan tarafından desteklenen "Hiçbir Şey Olmadığında" güncel sanat projesi çerçevesinde Mayıs ayından itibaren her hafta bir konuk sanatçının gerçekleştireceği Gündelik Hayatın Sanatı konuşmaları Ağustos ortasına kadar devam ediyor.

Biletler Satışta Değil
Diğer etkinlikleri gör
Bilinen Gündelik Hayatın İptali ve Başka Gündelik Hayat Haritaları - Rafet Arslan
Bilinen Gündelik Hayatın İptali ve Başka Gündelik Hayat Haritaları - Rafet Arslan

Saat & Yer

03 Haz 2021 20:30 – 22:00 GMT+3

Gündelik Hayatın Sanatı Konuşmaları

Bu Etkinlik Hakkında

Topic: Rafet Arslan - Bilinen Gündelik Hayatın İptali ve Başka Gündelik Hayat Haritaları

Time: Jun 3, 2021 08:30 PM Istanbul

https://us02web.zoom.us/j/82120932683

Meeting ID: 821 2093 2683

Rafet Arslan hakkında:

Rafet Arslan (1972) Farklı zamanları, onların tağıdığı ruh ve malzeme birlikteliği içinde yan yana getiren sanatçı Rafet Arslan, zamansız bir şiirsel imge yaratma arzusundadır. Aynı zamanda yazar, müzisyen, küratör ve performans sanatçısı olan Arslan, disiplinler arasında ilişki kuran bir estetiğin izini sürer. 

Arslan kullandıgğı montaj tekniğiyle ütopya ve distopya arasındaki geçişleri görünür kılan, çok katmanlı imge yapıları kurar. Farklı kaynaklardan topladıgğı obje ve imajları arşivleyen sanatçı malzemeyi resmin plastik degğerleri içinde birleştirme kaygısı güderek hikayeler oluşturmaya başlar. Bu amaçla sanatçı kağıt kolaj ile dijital imajı, resimler ile enstalasyonları yan yana kullanmaktan çekinmez.

Arslan, resimsel pratigğini ise soyut görsel bir evren yaratmak ve hayranı olduğu Cobra Hareketi resmine güncel yeni imgeler, hikayeler eklemek üzerine kurar. Kurucusu oldugğu; Sürrealist Eylem Grubu ve Periferi Kolektif ile birlikte Yıkım 2011, Ubik Project, Gerçeklik Terörü, Howl gibi birçok sergi, performans ve kolektif etkinliğin yönetiminde yer almıştır. Arslan, halen çeşitli yayınlarda şiir, deneme, makaleler yayınlamakta ve yeni kitap dosyaları üzerine çalışmaya devam etmektedir. Sanatçı aynı zaman da Robotik Hayaller adlı performans ve müzik projesi içinde hikaye anlatıcı bir rol ile ses evrenine katkıda bulunmaktadır.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page