top of page

Etkinlik tarihi duyurulacaktır.

|

Sarı Denizaltı

Birlikte Yaşamak

Sinan Kılıç ve Serkan Çolak, Haziran 2014 ile Mayıs 2015 arasında İzmir’de Suriyeli mülteci çocuklardan oluşan bir grupla yaptıkları fotoğraf atölyelerinde çocukların belirli temalarda ürettikleri fotoğraflar ışığında bu süreci bizimle paylaşıyor.

Birlikte Yaşamak
Birlikte Yaşamak

Saat & Yer

Etkinlik tarihi duyurulacaktır.

Sarı Denizaltı, Kurtuluş Mahallesi, Kınık Cd. No:83, 35700 Bergama/İzmir, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

"Dünyada yaşanan savaşlardan, zorunlu göçlerden en çok etkilenen hep çocuklar olmuştur. Suriye’de yaşanan savaş ve ardından gelen zorunlu göç bunun en sön örneği. Haziran 2014 ile Mayıs 2015 arasında İzmir’in Basmane, Kadifekale, Agora semtlerini kapsayan bölgede, Suriyeli mülteci çocuklardan oluşan bir grupla yaptığımız fotoğraf atölyelerinde çocuklar belirli temalarda fotoğraflar ürettiler. Gerçekleştirdiğimiz atölyenin amacını, çocukların yaşamış oldukları travmanın etkilerini azaltmaya çalışmak aynı zamanda fotoğraf aracılığıyla kendilerini ifade etme, gerçekleştirme olanaklarını yaratmak  ve bunun sonucunda çocukların ortaya çıkaracakları ürünleri başkalarıyla paylaşmalarını sağlamaya çalışmak olarak ifade edebiliriz. Atölye süreci içinde bizler de çocukların günlük hayatından izler taşıyan fotoğraflar ürettik. Bu sergide çocukların ve bizlerin ürettikleri fotoğraflar yan yana geldi..."

  • Sinan KILIÇ

Üniversite yıllarında fotoğrafı toplumsal belgesel boyutuyla tanıdı. Mahzen Photos fotoğraf kolektifi kurucularından.

Ulusal ve uluslararası alanda birçok fotoğraf festivali ve sergilerde fotoğraflarıyla yer aldı. Zamana tanıklık etme ve toplumsal bilincin oluşması açısından fotoğrafın önemli bir güce sahip olduğu düşüncesiyle belgesel alanında fotoğraf üretiyor.

Çocuklar için fotoğraf atölyeleri düzenliyor. Belgesel fotoğraf atölyesi oluşumlarında eğitmenlik yapıyor.

  • Serkan ÇOLAK

2004 yılından bu yana fotoğraf üretmektedir.  Fotoğrafı, bir ifade biçimi ve yaşanılan zamana tanıklık olarak algıladı. Başlarda bu algı, daha çok içsel bir tutumken zamanla toplumsal ve belgesel bir anlam kazanmaya başladı. Mahzen Photos kolektifi kurucularındandır. Halen bireysel ve kolektif çalışmalarına devam etmektedir.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page