top of page

24 Haziran Per

|

Gündelik Hayatın Sanatı Konuşmaları

Kalıcı ya da anlık bilgi yığınlarına sanatçı yaklaşımı - Zeyno Pekünlü

Kültür İçin Alan tarafından desteklenen "Hiçbir Şey Olmadığında" güncel sanat projesi çerçevesinde Mayıs ayından itibaren her hafta bir konuk sanatçının gerçekleştireceği Gündelik Hayatın Sanatı konuşmaları Ağustos ortasına kadar devam ediyor.

Biletler Satışta Değil
Diğer etkinlikleri gör
Kalıcı ya da anlık bilgi yığınlarına sanatçı yaklaşımı - Zeyno Pekünlü
Kalıcı ya da anlık bilgi yığınlarına sanatçı yaklaşımı - Zeyno Pekünlü

Saat & Yer

24 Haz 2021 18:30 – 20:10 GMT+3

Gündelik Hayatın Sanatı Konuşmaları

Bu Etkinlik Hakkında

Topic: Zeyno Pekünlü - Kalıcı Ya da Anlık Bilgi Yığınlarına Sanatçı Yaklaşımı

Time: Jun 24, 2021 06:30 PM Istanbul

https://us02web.zoom.us/j/85739312740 

Meeting ID: 857 3931 2740

Zeyno Pekünlü hakkında:

Zeyno Pekünlü (1980, İzmir) Barselona Üniversitesi’nde Sanatsal Araştırma ve Üretim Master programını tamamladıktan sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden sanatta yeterliğini aldı. İstanbul’da yaşıyor ve İstanbul Bienali Çalışma ve Araştırma Programı’nın (ÇAP) koordinatörlüğünü yapıyor. 

Sanatçı aynı zamanda e-dergi Red Thread’in editöryel kolektifinin ve IRI (Institute of Radical Imagination)’ın üyesi. Çalışmaları cinsiyet rollerinden, bilginin üretim ve dağıtım süreçlerine uzanarak farklı tahakküm biçimlerinin kamusal ve özel tezahürlerini kat ediyor, iktidar teknolojilerini sorunsallaştırıyor.

Önemli sergileri arasında; 2020  Artists in Quarantine, The museum confederation L’Internationale, 2016-2017 Institute for New Feeling, Artist Film International/White Chappel Gallery /Hammer Museum / MAAT / Istanbul Modern Museum, 2016 Zeyno Pekünlü, SALT Ulus, 2015 Istanbul: Passion, Joy, Fury, MAXXI Museum/ Tuzlu Su, 14. Istanbul Bienali/ Neither Back Nor Forward: Acting in the Present, Jakarta Biennale/ Her Tercih Diğer İhtimaller İçin Bir Dışlamadır, SALT Beyoğlu, Sights and Sounds: Turkey, Jewish Museum, New York sayılabilir.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page