top of page

20 May Per

|

Gündelik Hayatın Sanatı Konuşmaları

Olayların yokluğunda: gündelik hayatın sanatı - Seher Uysal

Kültür İçin Alan tarafından desteklenen "Hiçbir Şey Olmadığında" güncel sanat projesi çerçevesinde Mayıs ayından itibaren her hafta bir konuk sanatçının gerçekleştireceği Gündelik Hayatın Sanatı konuşmaları Ağustos ortasına kadar devam ediyor.

Biletler Satışta Değil
Diğer etkinlikleri gör
Olayların yokluğunda: gündelik hayatın sanatı - Seher Uysal
Olayların yokluğunda: gündelik hayatın sanatı - Seher Uysal

Saat & Yer

20 May 2021 20:30 – 22:10 GMT+3

Gündelik Hayatın Sanatı Konuşmaları

Bu Etkinlik Hakkında

Seher Uysal - Olayların Yokluğunda: Gündelik Hayatın Sanatı

May 20, 2021 08:30 PM Istanbul

https://us02web.zoom.us/j/88239059071

Meeting ID: 882 3905 9071

Seher Uysal hakkında: 

(d.1983), İstanbul’da yaşayan görsel sanatçı ve araştırmacıdır. Sanatsal pratiğini gündelik hayata ilişkin sıradan olaylar şekillendirir ve çalışmaları esas olarak mekansal, tarihsel veya kültürel koşullar üzerine sanatsal araştırmaya dayalı düşüncelerden oluşur. Genellikle farklı bakış açılarının keşfedilmesi ve olgu olayların sorgulanması, toplumsal bellek ile gerçek ve kurmaca arasındaki eşikte konumlanan konular, kültürel miras meselesinin getirdiği yüke ilişkin insanların beklentileri ve bu mirasla başa çıkma yöntemleri ile ilgilenir.

Uysal’ın pratiği sanatsal üretim ve akademik metinlerin yanı sıra mekana özgü sergi projelerinin geliştirilmesi ve düzenlenmesini de içerir ve ayrıca Türkiye’de sanat eğitimi tartışmalarından da beslenir. 2014 yılında Kocaeli Üniversitesi’nden Sanatta Yeterlik derecesiyle mezun olmuş, 2012 ve 2013 yılında aynı üniversitede sözleşmeli olarak çalışmıştır. Nesin Sanat Köyü yaz okullarında multidisipliner bir yaklaşıma sahip Görsel Kültür ve Anlatı Biçimleri atölyelerini yürütmüştür. Exchanges in Art Education projesinin organizatörlerinden biri olarak sanat eğitiminde Türkiye ve uluslararası perspektifler ve görüşler sunan etkinlikler düzenlemektedir.

www.seheruysal.com

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page