top of page

13 Eki Cmt

|

Bergama Kültür Merkezi

6 Kısa Hikaye Fotoğraf Sergisi

“6 Kısa Hikâye” Fotoğraf Sergisi 13 Ekim’de BerKM’de Açılıyor. Burcu Işık, Gülfidan Demirel, Özgür Birlik, Özlem Kuzu Savaş, Seda Tulun ve Tuğba Yılmaz’ın foto-hikâyelerinden oluşan “6 Kısa Hikâye” fotoğraf sergisi 13 Ekim Cumartesi günü saat 18.30’da Bergama Kültür Merkezi fuayesinde açılacak.

6 Kısa Hikaye Fotoğraf Sergisi
6 Kısa Hikaye Fotoğraf Sergisi

Saat & Yer

13 Eki 2018 18:30 – 21 Eki 2018 18:30

Bergama Kültür Merkezi, Ertuğrul Mahallesi,, Cumhuriyet Cd. No:117 D:12, 35700 Bergama/İzmir, Türkiye

Bu Etkinlik Hakkında

“6 Kısa Hikâye” Fotoğraf Sergisi 13 Ekim’de BerKM’de Açılıyor.

Burcu Işık, Gülfidan Demirel, Özgür Birlik, Özlem Kuzu Savaş, Seda Tulun ve Tuğba Yılmaz’ın foto-hikâyelerinden oluşan “6 Kısa Hikâye” fotoğraf sergisi 13 Ekim Cumartesi günü saat 18.30’da Bergama Kültür Merkezi fuayesinde açılacak.

Sarı Denizaltı Fotoğraf ve Sanat Atölyesi’nde çalışmalarını Yücel Tunca’nın editörlüğünde yürüten altı fotoğrafçı, Okul Bahçesinde Bir Bayram Sabahı, Bergama Arastasında Kadınlar, Küçük Bir Dinlenti, Yolüstü, Babamın Elleri, Masamın Konuğu Enginar başlıklarını taşıyan altı görsel hikâyeyi ve Bergama’nın Kale Mahallesi’nden izlenimlerini içeren fotoğraf sergisinde buluşuyor. 13 Ekim’de Bergama Kültür Merkezi’nde açılacak olan “6 Kısa Hikâye” fotoğraf sergisi 21 Ekim’e kadar izlenebilecek.

Fotoğrafçılığın belge oluşturma ve görsel hikâye anlatıcılığı alanına yoğunlaşan fotoğrafçılar, yaygın anlayıştaki estetik beklentiyi yok saymadan görüntülere anlam ve bilgi yüklemeleri yaparak ve fotoğraf serilerinin kurgusuna ağırlık vererek belgeselci bir yaklaşım ortaya koyuyorlar. Sarı Denizaltı Fotoğraf ve Sanat Atölyesi’nde tamamladıkları çalışmalarını izleyicilerle ilk kez paylaşacak olan altı fotoğrafçının 100 fotoğrafı, Bergama’nın toplumsal belleğinde birer görsel kayıt olarak yerlerini alacak.

https://www.facebook.com/events/2186726074897538/

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page