top of page

08 Tem Per

|

Gündelik Hayatın Sanatı Konuşmaları

Nadire Kabineleri ve Şeyler Üzerine - Ekmel Ertan & Sezgi Abalı

Kültür İçin Alan tarafından desteklenen "Hiçbir Şey Olmadığında" güncel sanat projesi çerçevesinde Mayıs ayından itibaren her hafta bir konuk sanatçının gerçekleştireceği Gündelik Hayatın Sanatı konuşmaları Ağustos ortasına kadar devam ediyor.

Biletler Satışta Değil
Diğer etkinlikleri gör
Nadire Kabineleri ve Şeyler Üzerine - Ekmel Ertan & Sezgi Abalı
Nadire Kabineleri ve Şeyler Üzerine - Ekmel Ertan & Sezgi Abalı

Saat & Yer

08 Tem 2021 20:30 – 22:00 GMT+3

Gündelik Hayatın Sanatı Konuşmaları

Bu Etkinlik Hakkında

Topic: Sezgi Abalı & Ekmel Ertan - Nadire Kabineleri ve Şeyler Üzerine

Time: Jul 8, 2021 08:30 PM Istanbul

https://us02web.zoom.us/j/83801686935

Meeting ID: 838 0168 6935

Ekmel Ertan hakkında: 

Küratör, sanat yöneticisi, sanatçı ve eğitimci olarak çalışır. Sanat ve teknoloji alanında araştırma, sanatsal üretim ve sergileme yapan, İstanbul’da kurulu amberPlatform /BİS Beden İşlemsel Sanatlar Derneğinin kurucu üyesi ve sanat yöneticisidir. 2007-2015 yılları arasında “amber Sanat ve Teknoloji Festivalinin” yöneticiliğini yapmıştır. Bağımsız küratör olarak Türkiye ve yurtdışında sanat ve teknoloji kesişiminde sergi ve etkinlikler düzenlemektedir. Ertan Amerika, Avrupa Ülkeleri ve Türkiye’de kendi sanatsal üretimini sergilemiştir. Ertan 2007’den bu yana sanat ve teknoloji bağlantılı birçok Avrupa Topluluğu destekli uluslararası projenin yerel koordinatörlüğü veya yöneticiliğini yapmaktadır. İstanbul Teknik Üniversitesinden Elektronik ve Haberleşme mühendisi olarak mezun oldu, Yıldız Teknik Üniversitesinden Etkileşimli Medya Tasarımı master derecesini aldı. Turkiye, Almanya ve Belçika'da tasarım mühendisi olarak çalıştı. İstanbul’a 1997-2005 arasında kendi multimedya tasarım şirketini yürüttü. 1999 'dan bu yana Bilgi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi tasarım bölümleri ve İstanbul Teknik Üniversitesi TBT programında tasarım ve medya sanatı dersleri verdi. Halen İzmir Ekonomi Üniversitesinde ders veriyor; İzmir, İstanbul ve Berlin arasında çalışıyor. https://forumist.com

***

Sezgi Abalı hakkında: 

Sanatçı, küratör ve eğitimcidir. İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra, Sanat Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı. Uzun süre üniversitede ders verdikten sonra, İstanbul'da bağımsız bir sanat inisiyatifi ve  uluslararası sanatçı rezidansı olan halka sanat projesi’nin ortak girişimcilerinden biri oldu. 2012 yılında, çağdaş bir mekânsal form olarak merak odalarına (Wunderkammern) dair bir yorum da sayılabilecek Kabine Nadire isimli sanat ve tasarım projesini başlattı. Sıradışı, ilgi çekici ve tuhaf sanat ve tasarım eserlerini bir araya getirerek sergiledi. Sanatsal pratiğini çoğunlukla arşivleme, belgeleme ve hikaye anlatımı yoluyla sürdürüyor. Üretim süreci çoğunlukla, bize tanıdık ve uzak olanları bir araya getiren bir kazıma, ortaya çıkarma,  toplama ve birleştirme sürecine dayanıyor. Sezgi Abalı (d.1979) Mersin'de doğdu. İzmir ve İstanbul'da yaşıyor ve çalışıyor.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page