08 Temmuz Per | Gündelik Hayatın Sanatı Konuşmaları

Nadire Kabineleri ve Şeyler Üzerine - Ekmel Ertan & Sezgi Abalı

Kültür İçin Alan tarafından desteklenen "Hiçbir Şey Olmadığında" güncel sanat projesi çerçevesinde Mayıs ayından itibaren her hafta bir konuk sanatçının gerçekleştireceği Gündelik Hayatın Sanatı konuşmaları Ağustos ortasına kadar devam ediyor.
Biletler Satışta Değil

Saat & Yer

08 Tem 20:30 – 22:00 GMT+3
Gündelik Hayatın Sanatı Konuşmaları

Bu Etkinlik Hakkında

Ekmel Ertan hakkında: 

Küratör, sanat yöneticisi, sanatçı ve eğitimci olarak çalışır. Sanat ve teknoloji alanında araştırma, sanatsal üretim ve sergileme yapan, İstanbul’da kurulu amberPlatform /BİS Beden İşlemsel Sanatlar Derneğinin kurucu üyesi ve sanat yöneticisidir. 2007-2015 yılları arasında “amber Sanat ve Teknoloji Festivalinin” yöneticiliğini yapmıştır. Bağımsız küratör olarak Türkiye ve yurtdışında sanat ve teknoloji kesişiminde sergi ve etkinlikler düzenlemektedir. Ertan Amerika, Avrupa Ülkeleri ve Türkiye’de kendi sanatsal üretimini sergilemiştir. Ertan 2007’den bu yana sanat ve teknoloji bağlantılı birçok Avrupa Topluluğu destekli uluslararası projenin yerel koordinatörlüğü veya yöneticiliğini yapmaktadır. İstanbul Teknik Üniversitesinden Elektronik ve Haberleşme mühendisi olarak mezun oldu, Yıldız Teknik Üniversitesinden Etkileşimli Medya Tasarımı master derecesini aldı. Turkiye, Almanya ve Belçika'da tasarım mühendisi olarak çalıştı. İstanbul’a 1997-2005 arasında kendi multimedya tasarım şirketini yürüttü. 1999 'dan bu yana Bilgi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi tasarım bölümleri ve İstanbul Teknik Üniversitesi TBT programında tasarım ve medya sanatı dersleri verdi. Halen İzmir Ekonomi Üniversitesinde ders veriyor; İzmir, İstanbul ve Berlin arasında çalışıyor. https://forumist.com

***

Sezgi Abalı hakkında: 

Sanatçı, küratör, öğretim görevlisi ve meraklı araştırmacıdır. İngiliz Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra, Sanat Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı. Bağımsız sanat inisiyatifi ve İstanbul'da uluslararası sanatçı rezidansı olan halka sanat projesinin ortak girişimcilerinden biridir. 2012 yılında, çağdaş bir form ve merak dolaplarının yorumlanması (Wunderkammern) olarak işlev gören Kabine Nadire adlı sanat ve tasarım üzerine bir proje odası başlattı. Sıradışı, ilgi çekici ve tuhaf sanat ve tasarım eserleri üretti ve sergiledi. Pratiğini çoğunlukla arşivleme, belgeleme ve hikaye anlatımı yoluyla sürdürüyor. Sanat yapımı, tanıdık ve uzak olanı daha çok hayal edebilmek için bir kazı, toplama ve birleştirme sürecine dayanıyor. Onun çalışma tarzı, insanların, yerlerin ve şeylerin anılarını merak ediyor. Eserlerinde görsel / metinsel / mekansal deneyimler yaratarak farklı ortamlardan yararlanır. Sezgi Abalı (d.1979) Mersin'de doğdu. İzmir ve İstanbul'da yaşıyor ve çalışıyor.

Bu Etkinliği Paylaş